KupBilecik

News from the music and films

Brendan Perry, Lisa Gerrard wraz zespołem wybitnych muzyków powrócą do Polski po trzech latach oraz dwóch wyprzedanych koncertach w Warszawie. Twórczość duetu przepełniona jest inspiracjami nieznającymi granic geograficznych ani czasowych. W ich kompozycjach swobodnie mieszają się ze sobą elementy europejskiej muzyki średniowiecznej, celtyckiego folku, awangardowego popu czy darkwave. Ta starannie dobrana mieszanka tworzy jedyne w swoim rodzaju brzmienie, które wśród polskiej publiczności osiągnęło kultowy status. Podczas koncertów Dead Can Dance w Łodzi i Gdańsku będziemy mogli usłyszeć przekrój kilkudziesięcioletniej twórczości zespołu. Nie zabraknie najbardziej znanych i lubianych kompozycji z takich albumów jak "The Serpent’s Egg", "Aion" i "Into The Labyrinth" oraz wielu innych.
Podczas koncertu "Razem z Ukrainą" na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpią największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich Vito Bambino, Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho. Repertuar wieczoru wypełnią współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy - m.in. Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn, którzy swoimi występami dopełnią część muzyczną wydarzenia. "Razem z Ukrainą" to niezwykłe wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Minimalna cena biletu "cegiełki" to 20 zł. Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie specjalnych SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów. Dyrektorem muzycznym koncertu jest Wojciech Urbański - kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstaje w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, przebywającą obecnie w Polsce. W składzie zespołu oraz chóru towarzyszącego występom na scenie znajdą się polscy oraz ukraińscy wykonawcy. Projekt realizowany jest również we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie. Transmisję koncertu będzie można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze już 20 marca o 20:00.
Tegoroczny koncert został odwołany ze względu na COVID-19. Na swoim koncie ma niezliczone hity i ponad 90 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. Ciesząca się dużą popularnością w naszym kraju, Avril Lavigne, po 14 latach od ostatniego koncertu, ponownie wystąpi w Polsce. Już 2 marca 2022 roku zagra w Łodzi, w Atlas Arenie. Będzie to trzeci występ Lavigne w Polsce - pierwszy odbył się w 2005 roku, a kolejny w 2008 roku. Początki kariery Avril sięgają 2002 roku, kiedy to na rynku ukazał się jej debiutancki album "Let Go". Promowały go takie single jak "Complicated", "Sk8er Boi" czy "I'm with You". Wokalistka szybko zdobyła serca słuchaczy na całym świecie, którzy utożsamiali się z jej muzyką i tekstami. Krążek pozwolił jej podbić rynek amerykański, sprzedając się w ilości szesnastu milionów egzemplarzy, dzięki czemu Lavigne była najlepiej sprzedającą się artystką w 2002 roku. Kolejne albumy "Under My Skin" czy "The Best Damn Thing" tylko umocniły jej pozycję na arenie ogólnoświatowej. O ile pierwszy z nich wypełniony był cięższym, rockowym brzmieniem, i zawierał bardzo osobiste teksty ("My Happy Ending", "Nobody’s Home"), tak kolejny był radykalną zmianą stylu artystki. Promujący go singiel "Girlfriend" stał się hitem w Polsce, jak i na całym świecie. Album zdobył status Złotej Płyty w kraju nad Wisłą. Do tej pory Avril Lavigne wydała 6 albumów studyjnych, oprócz wymienionych wcześniej są to "Goodbye Lullaby" (2011), "Avril Lavigne" (2013) oraz zamykający jej dyskografię krążek "Head Above Water" (2019). Wokalistka napisał również piosenki do filmów "Eragon" ("Keep Holding On") oraz "Alicji w Krainie Czarów" w reżyserii Tima Burtona. Nowa płyta, "Love Sux".ma się ukazał jeszcze w lutym 2022 roku. W ciągu ostatnich lat artystka współpracowała z Nicki Minaj, We The Kings, MOD SUN, YUNGBLUD oraz Willow Smith, z którą wydała w październiku 2021 singiel "G R O W" z Travisem Barkerem. Łącznie na swoim koncie na YouTube ma ponad 5 miliardów odtworzeń.
Zespół Camel powstał w 1972 roku z inicjatywy Andrew Latimera, którego rozpoznawalny styl grania na gitarze i wyjątkowe kompozycje stały się cechą charakterystyczną brzmienia grupy. Międzynarodowe uznanie zespół odniósł niemal od razu, w połowie lat 70. wraz z wydaniem płyt "The Snow Goose" i "Moonmadness". Mimo częstych zmian w składzie udowodnił, że początkowy sukces nie był przypadkiem. Zespół konsekwentnie potwierdzał swoją klasę kolejnymi udanymi albumami i trasami koncertowymi granymi aż do połowy lat 80., gdy spory prawne i brak zainteresowania ze strony przemysłu muzycznego zagroził istnieniu grupy. Latimer wraz z Susan Hoover, partnerką i autorką tekstów, przeprowadzili się więc do Kalifornii gdzie założyli własną niezależną wytwórnię. Jej nakładem ukazał się w 1991 roku album "Dust and Dreams", który pokazał, że zespół nie stracił formy i rozpoczął nową dekadę twórczej działalności, w czasie której wydał cztery kolejne płyty: "Dust and Dreams", "Harbour of Tears", "Rajaz" i "A Nod And A Wink" oraz odbył cztery światowe trasy koncertowe. W 2003 Camel wyruszył w pożegnalne tournée poprzedzające długą walkę Latimera z chorobą, która nieomal zakończyła się tragicznie. Batalia nie była łatwa, ale artysta wrócił do pełni formy, co przyniosło ogromny przypływ nowej energii i dało zespołowi siłę do powrotu na muzyczną scenę. Grupa powróciła w wielkim stylu - w 2013 roku wydała nową wersję "The Snow Goose" i wyruszyła w trasę po Europie, która okazała się wielkim sukcesem, a zakończyła dopiero w 2014 roku. W 2015 roku można było zobaczyć zespół ponownie na żywo podczas letnich festiwali, między innymi Ramblin' Man Fair w Wielkiej Brytanii, BeProgMyFriend w Hiszpanii i Night of the Prog w Niemczech. Ale - co było najważniejsze dla niezliczonej grupy polskich fanów zespołu - Camel, po raz pierwszy po 15-letniej przerwie, zagrał też na dwóch wyprzedanych koncertach w Polsce - w Poznaniu i Krakowie. 17 września 2018 zespól zagrał jeden z najważniejszych koncertów w swojej karierze, w słynnej londyńskiej Royal Albert Hall. Wydarzenie zostało uwiecznione na płycie blu-ray oraz DVD. Jednak to, co polskich fanów zelektryzowało najbardziej to fakt, iż częścią składową trasy "The Moonmadness Tour 2018" były dwa występy w Polsce - w Warszawie i w Zabrzu. Okres pandemii zaburzył dalsze plany zespołu i nie dało się przewidzieć, czy jeszcze kiedykolwiek wyruszy na tournée. Trudno więc opisać radość jaką wywołało wśród fanów ogłoszenie kolejnej serii koncertów w Europie z okazji 50-lecia grupy (50 Years Strong) w maju 2023. Harmonogram koncertów w Polsce: 12.05.2023, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, godz. 20:00 13.05.2023, Łódź, Wytwórnia, godz. 20:00 14.05.2023, Poznań, Sala Ziemi, godz. 20:00
- To będą wydarzenia bliskie publiczności. Powrót do tego, co najważniejsze - zapewnia artystka. Zaz na żywo promować będzie najnowszy album "Isa". Widzowie będą jednak mogli także ponownie zakochać się w jej największych przebojach takich, jak "Je veux", "On ira", "Éblouie par la nuit" czy "Que vendra". Bilety na koncerty w Polsce trafią do ogólnej sprzedaży 25 listopada o godz. 11:00 na LiveNation.pl Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: wtorek, 23 listopada, godz. 11:00 Przedsprzedaż Ticketmaster: środa, 24 listopada, godz. 11:00 Sprzedaż ogólna: czwartek, 25 listopada, godz. 11:00 Od początku swej kariery i przełomowego singla "Je veux" z 2010 roku, Zaz zdobyła liczne nagrody, w tym francuskie i niemieckie Grammy. Łącznie sprzedała 4 miliony płyt i osiągnęła co najmniej złoty status w 12 krajach (Argentyna, Austria, Belgia, Kanada, Czechy, Niemcy, Grecja, Polska, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja). Wystąpiła w ponad pięciuset salach na pięciu kontynentach, udowadniając, że muzyka nie zna granic.
Podczas pracy nad krążkiem "Pieśni współczesne" w głowie Miuosha narodziła się myśl, aby na płycie wykorzystać także archiwalne nagrania jednego z legendarnych artystów, którzy współpracowali kiedyś z Zespołem Śląsk. Dyrektor zespołu, Zbigniew Cierniak, zasugerował jednak kogoś zupełnie innego – Korę. Po rozmowach z Kamilem Sipowiczem Miuosh otrzymał nagranie "Wolno, wolno płyną łodzie". Jak się okazało był to ostatni utwór wykonany przez Korę na żywo przed publicznością. Tak powstała "Pieśń ostatnia". Jest to zamknięcie klamry, którą na płycie otwiera "Pieśń pierwsza". 10 listopada światło dzienne ujrzał teledysk do utworu, stanowiący podróż sentymentalną przez miesiące pracy nad albumem "Pieśni współczesne". – Nigdy nie przypuszczałbym, że coś takiego mi się przytrafi – opowiada Miuosh. – Kora jest dla mnie kimś absolutnie fenomenalnym, kto grał świetną muzykę, pisał niesamowite teksty. Jest to postać, która trzymała na swoich barkach o wiele więcej niż większość wokalistów w historii tego kraju. Z tyłu głowy miałem myśl, że może kiedyś uda się coś razem zrobić, poznać się i razem popracować. Niestety nasze drogi nigdy się nie przecięły, a ten utwór traktuję jako mój hołd dla jej dorobku. Koncerty Miuosha, Zespołu Śląsk oraz zaangażowanych w projekt wokalistów spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem publiczności. Bilety do NOSPR-u na styczeń wyprzedały się w mniej niż godzinę. W odpowiedzi na prośby miłośników muzyki właśnie ogłoszona została nowa trasa. Artystów będzie można usłyszeć jeszcze w Sali Ziemi w Poznaniu (25.02.2022), w NFM we Wrocławiu (28.02.2022), w ICE w Krakowie (5.03.2022) oraz w Cavatina Hall w Bielsku-Białej (6.03.2022). Bilety dostępne są na ---. "Pieśni współczesne" to projekt, jakiego na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było – nie tylko ze względu na liczbę zaangażowanych artystów, ale także przełomowe podejście do tradycji. Pieśni zawarte na krążku na nowo tworzą bowiem opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami. Jednocześnie nie zapominają o szacunku dla tradycji. Każdy utwór śmiało czerpie z pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nadając im współczesnego charakteru. Płytę "Pieśni współczesne", poza "Pieśnią Ostatnią" promują single: "Doliny" z udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego, "Zmierzch" nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Mantra" z Igorem Herbutem, "Celina" z Julią Pietruchą, "Imperium" z Ralphem Kaminskim oraz "Wołanie" z Królem. W cały projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.
Na swoim koncie ma niezliczone hity i ponad 90 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. Ciesząca się dużą popularnością w naszym kraju, Avril Lavigne, po 14 latach od ostatniego koncertu, ponownie wystąpi w Polsce. Już 2 marca 2022 roku zagra w Łodzi, w Atlas Arenie. Będzie to trzeci występ Lavigne w Polsce - pierwszy odbył się w 2005 roku, a kolejny w 2008 roku. Początki kariery Avril sięgają 2002 roku, kiedy to na rynku ukazał się jej debiutancki album "Let Go". Promowały go takie single jak "Complicated", "Sk8er Boi" czy "I'm with You". Wokalistka szybko zdobyła serca słuchaczy na całym świecie, którzy utożsamiali się z jej muzyką i tekstami. Krążek pozwolił jej podbić rynek amerykański, sprzedając się w ilości szesnastu milionów egzemplarzy, dzięki czemu Lavigne była najlepiej sprzedającą się artystką w 2002 roku. Kolejne albumy "Under My Skin" czy "The Best Damn Thing" tylko umocniły jej pozycję na arenie ogólnoświatowej. O ile pierwszy z nich wypełniony był cięższym, rockowym brzmieniem, i zawierał bardzo osobiste teksty ("My Happy Ending", "Nobody’s Home"), tak kolejny był radykalną zmianą stylu artystki. Promujący go singiel "Girlfriend" stał się hitem w Polsce, jak i na całym świecie. Album zdobył status Złotej Płyty w kraju nad Wisłą. Do tej pory Avril Lavigne wydała 6 albumów studyjnych, oprócz wymienionych wcześniej są to "Goodbye Lullaby" (2011), "Avril Lavigne" (2013) oraz zamykający jej dyskografię krążek "Head Above Water" (2019). Wokalistka napisał również piosenki do filmów "Eragon" ("Keep Holding On") oraz "Alicji w Krainie Czarów" w reżyserii Tima Burtona. W ciągu ostatnich lat artystka współpracowała z Nicki Minaj, We The Kings, MOD SUN, YUNGBLUD oraz Willow Smith, z którą wydała w październiku 2021 singiel "G R O W" z Travisem Barkerem. Łącznie na swoim koncie na YouTube ma ponad 5 miliardów odtworzeń. Bilety na koncert Avril Lavigne w Łodzi trafią do sprzedaży w poniedziałek o godzinie 10:00 i będą dostępne na stronie organizatora wydarzenia, followthestep.com
Midge Ure oraz Marc Almond wystąpią drugiego dnia 13. edycji Festiwalu Soundedit. To pierwsze ogłoszenie koncertowe tegorocznej edycji Festiwalu. W piątek, 22 października na scenie Klubu Wytwórnia oprócz Marca Almonda pojawi się inny wspaniały artysta – Midge Ure. Będzie to niezapomniany wieczór nie tylko dla miłośników dźwięków z lat 80. Bilety na koncert w cenie 179 zł są dostępne w kasie Klubu Wytwórnia oraz na stronach ---, --- i going.pl. Bilety i karnety zakupione w ubiegłym roku na koncert Marca Almonda pozostają aktualne.
Publiczność usłyszy utwory z wydanego w styczniu 2021 roku, świetnie ocenianego albumu "Vertigo Days". Po ubiegłorocznej edycji, z pandemicznej konieczności gromadzącej niemal wyłącznie polskich artystów, festiwal powraca do wieloletniej tradycji prezentowania ciekawych twórców i zjawisk spoza granic kraju, nawiązując do wielokulturowej przeszłości Łodzi. Dla publiczności wystąpią w tym roku artyści m.in. z Izraela, Niemiec, Białorusi i Ukrainy. The Notwist to jeden z najbardziej znaczących niemieckich zespołów na światowej scenie alternatywnej. Założony w 1989 roku, przeszedł w swojej historii kilka stylistycznych przeobrażeń: od heavy metalu, przez mroczny indie rock, po muzykę elektroniczną. Wyjątkowa struktura nowego albumu, muzyka łącząca melancholijny pop, dźwięczną elektronikę, hipnotyczny Krautrock i driftworkowe ballady, wreszcie: udział międzynarodowych gości to nie tylko nowy krok w karierze zespołu, ale i potwierdzenie wyjątkowego charakteru grupy, jej muzycznej otwartości i nieustannych poszukiwań.
Po epickiej i dobrze udokumentowanej, blisko 50-letniej karierze, Kiss rozpoczął swoją ostatnią trasę koncertową w 2019 roku. Niestety, ze względu na ostatnie światowe wydarzenia związane z pandemią koronawirusa, zespół nie był w stanie dotrzymać pierwotnych dat koncertów zaplanowanych najpierw na 2020, a następnie na 20221 rok. Na szczęście trasę udało się przełożyć na 2022 rok. - Czekamy. Jesteśmy gotowi - powiedział Paul Stanley. - Kiedy ta pandemia się skończy i powiedzą nam, że wszyscy są bezpieczni - wstrząśniemy ziemią i waszym światem jak zawsze i jak nigdy dotąd. - Nie możemy się doczekać, kiedy pandemia dobiegnie końca i każdy z nas będzie już bezpieczny - dodaje Gene Simmons. - Planujemy wstrząsnąć waszym światem, gdy będzie już bezpieczny, dla was wszystkich i dla nas. Do zobaczenia w Europie. Trasa "End Of The Road" zapowiadana jest jako ostatnia w karierze muzyków, zatem szansa zobaczenia ich w Polsce może się już nie powtórzyć. Bilety w sprzedaży na www.---.
James Blunt to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. W końcu "You're Beautiful",ma ponad 500 milionów wyświetleń na YouTube. Nie ma wątpliwości, że James Blunt - z natury powściągliwy Anglik, a do tego były wojskowy, który stacjonował w Kosowie, całej swojej wrażliwości upust daje właśnie w muzyce. Dlatego nawet po 15 latach jego wyjątkowo autentyczna i bezkompromisowa twórczość nie przestaje zachwycać. W dobie muzyki elektronicznej oraz syntetycznej, James niezmiennie stawia na akustyczne brzmienia. Podczas koncertów na scenie zawsze staje ze swoją gitarą i dzięki autorskim utworom spowitym prawdziwą emocją - porusza widownię. Na trasie "Once Upon a Mind", w ramach której James zawita do Polski, nie zabraknie kultowych hitów wokalisty oraz utworów z ostatniego albumu, wprowadzających nową jakość w jego brzmienie. Sam artysta przyznaje, że kompozycje z "Once Upon a Mind" to najbardziej intymne piosenki, jakie stworzył. Koncert Jamesa Blunta odbędzie się 29 maja 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Sprzedaż biletów rusza 19 maja 2021, a jedyną autoryzowaną bileterią jest ---.
Enrique Iglesias to światowej sławy piosenkarz, którego znamy z takich klasyków jak "Bailamos", "Hero", "Could I Have This Kiss Forever", "Sad Eyes" i nowszych utworów, wśród których znajdują się "Bailando", "El Perdón" czy "Subeme La Radio". Syn hiszpańskiego piosenkarza Julio Iglesiasa rozpoczął karierę w końcówce lat 90., kiedy to podpisał kontrakt z wytwórnią Fonovisa. W 1995 roku wydał swój pierwszy album zatytułowany po prostu "Enrique Iglesias". Popularność krążka w zestawieniach przebojów w USA przyniosła Iglesiasowi nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy wykonawca latynoski". Po sukcesie płyty przyszedł czas na trasę koncertową, podczas której gościnnie wystąpili m.in. Bruce Springsteen i Elton John. W 1999 roku Iglesias zdecydował się na nagranie płyty z piosenkami w języku angielskim zatytułowanej po prostu "Enrique". To stąd pochodzą znane na całym świecie przeboje jak "Bailamos", "Sad Eyes", "Could I Have This Kiss Forever". Kolejną anglojęzyczną płytą był album "Escape", na której znalazł się hit "Hero". Była to najlepiej sprzedająca się płyta w karierze artysty. 10 krążek Iglesiasa - "Sex and Love" został wydany w 2014 roku i był promowany przez utwór "Bailando", nagrany razem z Descemerem Bueną i grupą Gente de Zona. Piosenka odniosła wielki sukces i na stałe zagościła na listach przebojów na całym świecie. W ciągu swojej kariery Iglesias nagrał przeboje m.in. Pitbullem, Nicole Scherzinger, Whitney Houston, Lionelem Richiem czy Akonem. Od początku kariery jego płyty sprzedały się na całym świecie w ponad 180 milionach egzemplarzy. Wydał 10 albumów studyjnych oraz 3 krążki z kompilacją swoich największych przebojów. Odbył 10 tras koncertowych, które cieszyły się statusem wyprzedanych, prezentując się łącznie przed 10 milionami fanów na całym świecie. Jest laureatem prestiżowych nagród jak Grammy, Billboard Awards, ASCAP i innych. Jego video w serwisach Youtube i VEVO prześledziła ponad 14-miliardowa publiczność. Bilety: 189 zł (Strefa C), 279 zł (Strefa B), 349 zł (Strefa A); miejsca stojące: 259 zł (General Admission), 359 zł (Golden Circle), 499 zł (Golden Circle Earky Entrance). Bilety dostępne na: www.---/goodtaste.
W lutym 2021 na Apple TV+ odbędzie się premiera wyczekiwanego dokumentu "Billie Eilish: The World's A Little Blurry" w reżyserii R.J. Cutlera. Wokalistka udostępniła pierwszą zapowiedź. Pełnowymiarowy trailer zapowiedziany jest na czwartek. W piątek, 18 grudnia, Billie Eilish będzie obchodziła swoje 19. urodziny. Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodszy artysta, który zdobył cztery nagrody Grammy w najważniejszych kategoriach. Zgodnie z przewidywaniami 18-latka odebrała nagrody za piosenkę roku, album roku, kompozycję roku oraz dla nowej artystki. Sukces zawdzięcza płycie "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" (2019) oraz singlowi "Bad Guy". Artystka nagrała też piosenkę "No Time To Die" do najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda - "Nie czas umierać". W listopadzie 2020 roku wypuściła nowy singiel "Therefore I Am". Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)
W ubiegłym roku Tegan and Sara wydały wspomnienia zatytułowane "High School". Książka jest kroniką szkolnych lat kanadyjskiego rodzeństwa. 384-stronicowe wspomnienia spotkały się z ciepłym przyjęciem a teraz okazuje się, że doczekają się także ekranizacji. Clea DuVall zajmie się scenariuszem i reżyserią projektu, który powstanie dla Plan B Entertainment oraz IMDb TV. Ostatni album Tegan and Sara "I'm Just Like You" pojawił się w tym samym czasie, co wspomnienia. Clea DuVall wyreżyserowała ostatnio komedię "Happiest Season", w której zagrali Mackenzie Davis, Aubrey Plaza, Alison Brie czy Kristen Stewart. Film czeka na premierę. Wyświetl ten post na Instagramie. We are so excited about this! @officialclead @imdbtv Post udostępniony przez Tegan and Sara (@teganandsara) Paź 20, 2020 o 10:36 PDT
Jefferson Starship to zespół, który wywodzi się z amerykańskiej formacji Jefferson Airplane. Po raz pierwszy nazwa Jefferson Starship pojawiła się w 1970 roku, kiedy to ukazał się solowy album Paula Kantnera "Blows Against The Empire", ale formacja tak naprawdę powołana do życia została w 1974 roku, debiutując w tym samym roku za sprawą płyty "Dragon Fly". Pod nazwą Jefferson Starship zespół działał do 1985 roku, a po odejściu Kantnera grupa tworzyła dalej pod nazwą Starship. Z początkiem lat 90. Kantner przywrócił formację do życia pod pierwotną nazwą, a po śmierci muzyka w 2016 roku grupa kontynuowała swoją działalność. Zespół ma na koncie 3 platynowe płyty oraz 8 złotych krążków, a także liczne hity, wśród których wymienić można takie przeboje jak np. "Miracles" czy "With Your Love". W sierpniu tego roku ukazała się najnowsza po dwunastoletniej przerwie EP-ka grupy, "Mother of the Sun". Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu: Stojące kat. 1 (płyta) - 190 / 210 zł Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 340 / 360 zł Siedzące kat. 1 - 285 / 305 zł Siedzące kat. 2 - 205 / 225 zł Siedzące kat. 3 - 170 / 190 zł Bilety już do nabycia na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.---, www.---, www.---
- Większość raczej nie będzie zaskoczona, ale przy wszystkim, co dzieję się na świecie oczywiście jesteśmy zmuszeni przełożyć koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie - czytamy w komunikacie Sunk Anansie. - Nie jesteśmy zachwyceni, ale to właściwa decyzja, by mieć pewność, że wszyscy zaangażowani będą bezpieczni. Z radością pragniemy też ogłosić dodatkowe koncerty w Polsce. Sprzedaż biletów rozpocznie się 2 października. Wcześniej zakupione wejściówki zachowują ważność. Oto harmonogram trasy: 18 maja - Łódź, Wytwórnia 19 maja - Gdańsk, Stary Maneż 20 maja - Warszawa, Progresja 22 maja - Kraków, klub Studio 23 maja - Wrocław, CK A2 Zespół Skunk Anansie od początku odznaczał się bezkompromisowym charakterem i nigdy się nie zmienił. Można to dostrzec w ich muzyce, która zawiera subtelne przejścia pomiędzy momentami delikatności a elementami naładowanymi politycznie i nagą emocjonalnością. Można to także odnaleźć w samej istocie zespołu, czyli mieszance wpływów, kultur i osobowości, które udało im się tak skutecznie połączyć. Gdy zespół wyłonił się z obskurnego, londyńskiego zaplecza, elektryzując wszystkich, którzy mieli okazje ich posłuchać i zapewniając odświeżający zastrzyk adrenaliny dekadenckiej scenie muzycznej, członkowie Skunk Anansie brzmieli i wyglądali jak nikt inny do tej pory. "Nikt w naszej okolicy nie widział wcześniej czegoś takiego jak my", mówi piosenkarka Skin, która założyła zespołu wraz z basistą Cass i gitarzystą Ace. "Byliśmy jak trzęsienie ziemi". "Londyn w latach 90. był mieszaniną różnych ludzi", dodaje gitarzysta Ace, "jednakże zespoły tak nie wyglądały - zawsze było to czterech kolesi z identycznymi fryzurami. Byliśmy grupą prawdziwych ludzi i właśnie dlatego byliśmy radykalni." Choć od tego czasu minęło już prawie 25 lat, inne zespoły nadal starają się nadrobić te zaległości. Nikt wcześniej ani później nie wywarł takiego wpływu kulturowego i emocjonalnego, co pomogło Skunk Anansie odnieść ogromny sukces. Największą miarą tego, co osiągnęli, jest fakt, iż nikomu innemu nie udało się pójść w ich ślady. Świetnym pomysłem zespołu było postanowienie uczczenia swojej 25 rocznicy działalności płytą na żywo 25LIVE@25 składającą się z ich najwspanialszych utworów, pochodzących z sześciu albumów studyjnych. Niewiele zespołów potrafi tak zawładnąć sceną jak Skunk Anansie. Ich porywające występy na żywo to huragan energii, dźwięku i osobowości, a jednocześnie wezwanie do stania się częścią czegoś znacznie większego, czemu nie można się oprzeć. Utwory nagrane podczas europejskiej trasy koncertowej, która promowała album Anarchytecture z 2016 roku, stanowią celebrację niezrównanej kariery Skunk Anansie, jak i również muzycznej i kulturowej siły zespołu. "Ożywamy na scenie" - mówi basista Cass. "Jest to dla nas miejsce, w którym wyszczerzamy zęby".
W ten sposób obraz Jana Holoubka wdarł się na szczyt rankingu box office. Ponadto produkcja zbiera doskonałe recenzje i oceny. Mnożą się świetne opinie o filmie - zarówno ze strony krytyków, zwykłych widzów, jak i gwiazd show-biznesu. O historii Tomka Komendy, niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny, oskarżonego o brutalne przestępstwo, słyszało 89 procent Polaków. Sprawa mężczyzny, który mimo niewinności spędził w więzieniu 6540 dni poruszyła chyba wszystkich, którzy się z nią zetknęli. Temat zainteresował też Jana Holoubka, który podjął się przełożenia go na wielki ekran. - Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców - powiedział Tomasz Komenda. - Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę - od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: "Chce się żyć" czy serial "Pułapka". Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.
Twórczość duetu przepełniona jest inspiracjami nieznającymi granic geograficznych ani czasowych. W ich kompozycjach swobodnie mieszają się ze sobą elementy europejskiej muzyki średniowiecznej, celtyckiego folku, awangardowego popu czy darkwave. Ta starannie dobrana mieszanka tworzy jedyne w swoim rodzaju brzmienie, które wśród polskiej publiczności osiągnęło kultowy status. Podczas koncertu Dead Can Dance w Łodzi będziemy mogli usłyszeć przekrój kilkudziesięcioletniej twórczości zespołu. Nie zabraknie najbardziej znanych i lubianych kompozycji z takich albumów jak "The Serpent's Egg", "Aion" i "Into The Labyrinth" oraz wielu innych. Bilety na koncert w Łodzi w sprzedaży od piątku, 11 września, od godz. 10:00.
Dzieło będzie adaptacją powieści Vilhelma Moberga, "Emigranci". Książka opowiada historię półtora miliona Szwedów, którzy w poszukiwaniu lepszego życia w połowie XIX wieku wyemigrowali do Ameryki. Za kamerą stanie Erik Poppe. Tove Lo to autorka przeboju "Habits (Stay High)". Wokalistka ma blisko 700 milionów streamów na Spotifyu i YouTube. Szwedka jest współautorką piosenek "Love Me Like You Do" Ellie Goulding czy "Homemade Dynamite" Lorde. Pisała również m.in. dla Zary Larsson, Icona Pop, Victorii Justice, MS MR, Lei Michele i Hilary Duff. Głos artystki można było usłyszeć m.in. w "Out of My Head" Charli XCX, "Close" Nicka Jonasa, "Say It" Flume, "Blow that Smoke" Major Lazer czy "Heroes" Alesso. Tove Lo stworzyła także krótkometrażowe filmy "Fire Fade" oraz "Fairy Dust".
Jak się okazuje, trzecia część filmu zrealizowanego na podstawie tak samo zatytułowanej powieści z gatunku young adult autorstwa Beth Reekles powstawała w sekrecie, w tym samym czasie co sequel. Oznacza to, że trzeci film jest nakręcony i obecnie jest na etapie post-produkcji. Netflix planuje premierę w 2021 roku. Wszyscy główni członkowie obsady, czyli Joey King, Joel Courtney, Elordi, Taylor Zakhar Perez i Molly Ringwald, wrócą w "The Kissing Booth 3". Elle (Joey King) czeka w liceum jeszcze jeden rok nauki. Dziewczyna staje przed nowymi wyzwaniami: z jednej strony związek na odległość, z drugiej nauka, by dostać się na wymarzoną uczelnię z najlepszym przyjacielem. Dodatkowo wszystko komplikuje bliska przyjaźń z przystojnym kolegą z klasy.
Wszystkie dotąd zakupione bilety będą wymienione na nowe. Dokonają tego sprzedawcy, u którego wejściówki zostały nabyte: jeśli bilety zakupiono poprzez system Ticketmaster należy kliknąć tutaj, a jeśli przez system eBilet - tu. Procedura przeniesienia biletów rozpocznie się od poniedziałku, 27 lipca o godzinie 10:00, w tym samym czasie ruszy również regularna sprzedaż nowych wejściówek. - Nie możemy się doczekać, kiedy pandemia dobiegnie końca i każdy z nas będzie już bezpieczny - mówi Gene Simmons. - Planujemy wstrząsnąć waszym światem, gdy będzie już bezpieczny, dla was wszystkich i dla nas. Do zobaczenia w Europie. W związku z nowymi terminami, Kiss wprowadza do sprzedaży specjalne pakiety VIP i przedsprzedaż biletów dla fanklubu "KISS Army". Sprzedaż biletów i pakietów VIP rozpocznie się zgodnie z poniższym harmonogramem: 26 lipca 2020, niedziela, godz. 10:00 - sprzedaż pakietów VIP 26 lipca 2020, niedziela, godz. 10:00 - przedsprzedaż biletów dla "KISS Army" 27 lipca 2020, poniedziałek, godz. 10:00 - sprzedaż ogólna Zespół Kiss jest znany ze swoich charakterystycznych i niesamowitych występów. Band od dziesięcioleci udowadnia, że daje najbardziej kultowe i rockandrollowe koncerty. Z tego między innymi powodu Rock and Roll Hall of Fame zaliczyło Kiss do najważniejszych wykonawców w historii.
Elle (Joey King) czeka w liceum jeszcze jeden rok nauki. Dziewczyna staje przed nowymi wyzwaniami: z jednej strony związek na odległość, z drugiej nauka, by dostać się na wymarzoną uczelnię z najlepszym przyjacielem. Dodatkowo wszystko komplikuje bliska przyjaźń z przystojnym kolegą z klasy. Do obsady wrócił Jacob Elordi. "The Kissing Booth 2" trafi na platformę 24 lipca.
Występ Simply Red zaplanowano na 11 listopada 2021 do Atlas Arena Łódź. Oryginalnie Mick Hucknall i spółka mieli zaprezentować się przed polską publicznością 25 listopada 2020 na warszawskim Torwarze. Simply Red uznawani są za jeden z najlepszych zespołów wywodzących się z Wielkiej Brytanii, grających muzykę na żywo, powraca ze swoimi hitami wszech czasów "Stars", "Holding Back The Years", "Fairground", czy "Money's Too Tight To Mention", a także z całkowicie nowymi, mocno emocjonalnymi utworami.
Bohaterami "Secret Society of Second-Born Royals" są członkowie rodzin królewskich, którzy mają zmodyfikowane DNA, dające im supermoce. Jako następcy następców muszą chronić swoje królestwa, a tym razem przyjdzie in działać wspólnie w ramach tytułowego tajnego stowarzyszenia. W filmie grają Peyton Elizabeth Lee, Skylar Astin, Greg Bryk. Film w reżyserii Anny Mastro pojawi się na platformie Disney+
Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy ("Złodziejaszki") i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscar Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier. "Prawda" to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia. Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne. Film dostępny jest w usłudze Premium VOD na następujących platformach: Player+, Canal+, Vod.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Toya, Netia, Inea, Chili.
<<<   -   1  2  3  4  5   -   >>>
© 2011 - 2024 for KupBilecik.pl - online ticketing system. All rights reserved.
Follow us
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Add your email or phone »
COOKIES MANAGEMENT