Taka Piękna! Operetka!
Agencja Artystyczna Operafixe we współpracy z Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, zapraszają na przepiękny koncert pt. Taka Piękna! Operetka! już 23 marca o godzinie 18:00. Repertuar wydarzenia obfitujący w ponadczasowe, muzyczne arcydzieła z najpiękniejszych spektakli operetkowych, wzbogacony został o popisowe arie operowe, a to wszystko ku czci Kobiet, bo marzec to Wasz miesiąc!
W programie nie zabraknie szlagierów pokroju arii Księcia Mantui "La donna è mobile" z III aktu opery "Rigoletto" Verdiego, arii Radjamiego, hitu "Brunetki, blondynki" Roberta Stolza, "Ach kobietki, kto poznać was chce" z operetki "Wesoła Wdówka" Lehara czy przepięknej arii Lauretty "O mio babbino caro" z kultowej opery "Gianni Schicchi" G. Pucciniego. Nasze wydarzenia przygotowujemy z dużą starannością, w imię zasady: szanuj słuchacza swego jak siebie samego. Zespół artystów z którym współpracujemy tworzą niezwykłe talenty, o wielkich, muzykalnych sercach, pełnych pasji do sztuki.
A wystąpią przed Państwem:
Justyna Bujak - sopran
Michał Ryguła - tenor
Michał Janicki - baryton
Michał Kukliński - bas, prowadzenie
Elżbieta Skrzymowska - skrzypce
Monika Kampa - wiolonczela
Jan-Kanty Mikosz - fortepian
Justyna Bujak - sopran - Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. E. Czermak oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu prof. E. Biegas. Laureatka licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Na deskach teatralnych, spotkać ją można było m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie wcielała się w rolę Katheriny Cavalieri (spektakl pt. "Amadeusz", reż. A. Wieczur). Od września 2023r. do kwietnia 2024r., jako solistka oraz dyrektor artystyczny, prowadziła cykl koncertów "VARIETE KLASYCZNIE" z muzyką operowo-operetkową, w Krakowskim Teatrze Variete. 9 października 2024r. w tym samym teatrze muzycznym zagrała podwójną premierę tytułu "Polacy nie gęsi - najsłynniejsze arie operowe po polsku". W projekcie tym odpowiadała również za scenariusz oraz reżyserię.
W swoim repertuarze posiada role operowe m. in. tytułowej Halki z "Halki" S. Moniuszki, Pierwszą damę z "Czarodziejskiego Fletu" W. A. Mozarta oraz role operetkowe takie jak m.in.: Sylva Varescou z "Księżniczki Czardasza" I. Kálmána, Liza z "Krainy Uśmiechu" F. Lehára, Rosalinda z "Zemsty Nietoperza" J. Straussa, Gabriela z "Wiedeńskiej Krwi" J. Straussa, Annina z "Nocy w Wenecji" J.Straussa czy Hanna Glawari z "Wesołej wdówki" F. Lehara. Śpiewała pod batutą takich dyrygentów jak m.in.: M. Nałęcz Niesiołowski, P. Wajrak, P. Kotla, J. Thiel, M. Caldi, A. Kosendiak, E. Krzyżanowska-Łaboda, M. Kluczyńska, S. Chrzanowski, P. Sułkowski, A. Wróbel, B. Bayl czy M. Figas.
Michał Ryguła - tenor - W 2014 r. rozpoczął naukę śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej drugiego stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie B. Maliszewskiego. Studia magisterskie ukończył w klasie śpiewu Ł. Gaja. W swoim dorobku artystycznym miał przyjemność współpracować z Operą Śląską, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Zabrzańską, Filharmonią Bałtycką Młodych oraz orkiestrą MASO z Charkowa. Dotychczas na deskach teatrów operowych i operetkowych wykreował takie role jak: Rodolfo z La Boheme G. Pucciniego, Gabriel Eisenstein z Zemsty nietoperza J. Straussa, Abdallo z Nabucco G. Verdiego oraz Góral w Halce Stanisława Moniuszki.
Michał Janicki - baryton - Zadebiutował w 2017 roku w Operze Wrocławskiej jako student Bardos w "Cudzie mniemanym czyli Krakowiacy i Górale" W. Bogusławskiego z muzyką J. Stefaniego. Kilka miesięcy później na Scenie Kameralnej Opery Narodowej zagrał Oniegina w operze P. Czajkowskiego "Eugeniusz Oniegin". W swoim repertuarze ma także role mozartowskie: Don Giovanniego, Hrabiego i Guglielma, które wykonuje na scenie Polskiej Opery Królewskiej. U boku maestry Olgi Pasiecznik zagrał Eneasza w operze H. Purcella "Dydona i Eneasz", w spektaklu rejestrowanym przez stację TVP Kultura. W Warszawskiej Operze Kameralnej kreuje pierwszoplanowe role buffa w operach Donizettiego "Tłusty czwartek" i "Dzwoneczek". Na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego występuje w rolach operetkowych, tj. Notariusza Kisza w "Księżniczce Czardasza" I. Kalmara i Cascady w "Wesołej wdówce" i Gustawa von Pottenstaina w "Krainie uśmiechu" F. Lehara. Koncertuje w Polsce i zagranicą z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem wybitnych dyrygentów, takich jak: Kai Bumann, Łukasz Borowicz, Jurek Dybał, Ruben Silva, Kajsa Boström, Arif Dadashev, Grzegorz Brajner, Dawid Runz. Z powodzeniem wykonuję repertuar nie tylko operowy czy operetkowy, ale także oratoryjno-kantatowy, a ostatnio również aranżacje pieśni na orkiestrę.
Pracuje z wybitnymi pianistami kameralistami: m.in. L. Napierała, L. Kluwak-Sobolewska, E. Madey, M. Malorny - Konopka, koncentrując swoją działalność artystyczną na popularyzacji mniej znanych pieśni polskich, niemieckich i rosyjskich. Jest finalistą i laureatem ponad dwudziestu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in. I miejsca na XVI Międzyuczelnianym Konkursie "W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej", Katowice, (2018), I miejsca na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Złote głosy" w Warszawie (2017), II miejsca na XX Międzynarodowym Konkursie Mikulasa Schneidera-Trnavskiego w kategorii drugiej (mężczyźni urodzeni po 1982 r.) w Trnavie, Słowacja (2017), I miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej "Ars et Gloria" w Katowicach (2017), I miejsca i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie arii Mozarta na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (2016).
Shirley Valentine
Koncert Walentynkowy
Mayday Bigamistka
W programie: "1991"
Opowiem jak się spotkamy
POMOC DOMOWA - spektakl komediowy
Program "Sztaganiec" 2025
Koncert Piotra Cugowskiego
Koncert w blasku świec
Brzeziński, Koterski, Żukowski, Borowski, Wieszczek reż. M. Kowalewski
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!