KAMP! HOT DANCE PARTY - FESTIWAL ŁÓDŹ CZTERECH KULTUR
September 7, 2019 at 8:00 PM
Łódź
- woj. ŁódzkieKlub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29
This event has already taken place!
Trwa ładowanie komentarzy...
Danuta: Bardzo dobra zabawa ale trochę smutno że Iza śpiewała tylko raz i nie było bisów
To będzie niecodzienna muzyczna podróż w czasie do lat 80. i 90. oraz krainy wiecznych hitów. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur łódzki zespół KAMP! zaprasza do klubu Wytwórnia na HOT DANCE PARTY, czyli taneczne - i jak na KAMP! przystało - elektroniczne spotkanie poza granicami gatunków i pokoleń. Do współtworzenia projektu muzycy zaprosili znakomitych gości, którzy wraz z nimi na nowo zinterpretują generacyjne przeboje. Na jednej scenie wystąpią: Kev Fox, Kasia Lins, Hania Rani, Rosalie., Iza Trojanowska, Barbara Wrońska i Piotr Zioła.
- Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest Współistnienie, więc my proponujemy współistnienie parkietowe i sięgamy do korzeni muzyki elektronicznej. Łączymy w projekcie klasyki, które przez lata determinowały rozwój muzyki elektronicznej, stając się jednocześnie mainstreamem głęboko zakorzenionym w świadomości przeciętnego słuchacza, i które nadal możemy usłyszeć we wszystkich polskich rozgłośniach - zapowiada Tomasz Szpaderski, wokalista grupy KAMP! Artysta zdradza także, że gospodarze koncertu przygotują własną wersję "Das Model" grupy Kraftwerk. Z legendarnym "Can't get enough" Depeche Mode zmierzy się Piotr Zioła, a Hania Rani z "Move your body" Marshalla Jeffersona.
KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Jego pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych grup skutecznie wykorzystujących siłę internetu. KAMP! od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów, podtrzymuje bliski kontakt z fanami. W 2012 roku wydał głośny debiut, zatytułowany po prostu "KAMP!". Dwa lata później nagrał materiał dla nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów, tak mocno zaznaczających swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym. Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną "Ornetę", po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single "Deny" i "Turn My Back On You". Dziś KAMP! ma już na koncie trzeci album - "DARE", który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem prasy i cieszy się ogromną popularnością w serwisach streamingowych.
KAMP! regularnie koncertuje za granicą na festiwalach i imprezach showcase'owych. Ma za sobą trasy w USA, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji oraz występy na tak znaczących imprezach, jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.
HOT DANCE PARTY powstaje w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur. To wydarzenie odwołuje się do korzeni miasta, przez lata będącego tyglem kultur i narodowości - wielonarodowego ośrodka przemysłowego w samym sercu Polski. Ideą festiwalu jest budowanie miejskiej tożsamości wokół wartości takich, jak różnorodność, tolerancja i zrozumienie bez uprzedzeń. Narzędziem do realizacji tego celu jest sztuka. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Współistnienie" i odbędzie się w dniach 6-14 września.
Subscribe alerts and order tickets before others
Free email alert of events from around!
Free SMS alert of events from around!
Recent comments from our clients
Danuta
2019-09-09 08:23:10
"Bardzo dobra zabawa ale trochę smutno że Iza śpiewała tylko raz i nie było bisów"
See other events from the area
April 2, 2025
6:30 PM
Niegrzeczna sztuka tylko dla widzów dorosłych
April 2, 2025 at 6:30 PM
February 14, 2025
8:00 PM
Francja Elegancja
February 14, 2025 at 8:00 PM
February 28, 2025
7:00 PM
Trasa "10 na 10"
February 28, 2025 at 7:00 PM
March 1, 2025
8:30 PM
February 20, 2025
7:00 PM
W Krainie Łagodności. Recital - Janusz Kurowski i przyjaciele
February 20, 2025 at 7:00 PM
February 9, 2025
7:45 PM
Spektakl komediowy jakiego jeszcze nie było!
February 9, 2025 at 7:45 PM
January 19, 2025
6:00 PM
Szantowe legendy... czyli Mirek Koval Kowalewski w Tawernie Keja!
January 19, 2025 at 6:00 PM
March 2, 2025
7:00 PM
February 15, 2025
7:00 PM
Łukasz Karauda, Magdalena Tul, Kacper Andrzejewski
February 15, 2025 at 7:00 PM
May 8, 2025
8:00 PM
Foxtrot & Selling England By The Pound - A Genesis Experience
May 8, 2025 at 8:00 PM
Related news with this artist
Obdarzona jasnym srebrzystym wokalem Rosalie. w utworze "Przez przypadki", działa jako przeciwwaga do ciemnego głosu Pauli Romy idealnie dopełniając tę historię.
- Wzloty i upadki, czyli słodko-gorzka miłość - mówi Paula Roma o utworze "Przez przypadki". - Wsłuchując się w utwór doświadczamy czegoś na kształt powolnego zanurzania się, po to, aby na refrenie móc wzlecieć niczym w młodzieńczej, pierwszej fazie miłości.
Nakręcony w nocnej scenerii klip symbolizuje spotkanie dwóch kobiet, które podczas swojej drogi mijają się, ukazując kontrast pomiędzy bielą a czernią uczuć. Dynamiczne przejścia między scenami pokazują burzliwą drogę do akceptacji siebie w długiej relacji. Obraz stworzony został przez Mort Video w reżyserii Marty Bijan, a najciekawsze momenty na fotografiach uwieczniła Ola Bodnaruś.
Paula Roma jest znana z bardzo dobrze przyjętej EP-ki "Cześć, tu Paula Roma" oraz ostatniego singla "Uziemienie". Jest autorką tekstu "Przez przypadki" oraz współautorką kompozycji, którą stworzyła wraz z Jurkiem Zagórskim, producentem utworu.
Madina i piątka dzieci zagrali siebie w krótkometrażowym filmie Miszczyńskiego, który powstał latem 2021 roku, a w dzisiejszej sytuacji jest jeszcze bardziej przejmujący.
- Za napisanie scenariusza oraz reżyserię teledysku do utworu „Malasana” odpowiada reżyser Mateusz Miszczyński, z którym współpracujemy i przyjaźnimy się od lat, i z którym łączy nas potrzeba poruszania tematów, które wydają nam się ważne i osobiste - mówią Hania Rani i Dobrawa Czocher. - Od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy opowiedzieć historię oczami dzieci. Tematyka teledysku miała dotykać wojny i uchodźstwa, ubrana w szaty metafory, z elementami realizmu magicznego, który w subtelny, ale skuteczny sposób oddali nas od dosłowności i nada całości uniwersalnego, pozapolitycznego charakteru.
Teledysk został nakręcony 11 i 12 października, w okolicach wsi Bilwinowo na Suwalszczyźnie. Za zdjęcia odpowiada Jakub Stoszek.
– Zdawałem sobie sprawę z trudności materii, której dotykamy, ale powoli materializujące się elementy filmowej układanki, jak idealna lokacja na Podlasiu czy też znalezienie prawdziwej uchodźczej rodziny z Czeczenii, naiwnie dodawał mi sił i wiary w to, co robimy - komentuje reżyser Mateusz Miszczyński. - Pierwszy moment pokory i jakiegoś otrzeźwienia przyszedł w trakcie rozmowy z dziećmi. Padło wtedy bardzo niewinne i bardzo naturalne pytanie: kto w filmie będzie naszym tatą? Szybko i bezrefleksyjnie na nie odpowiedziałem, ale nie dawało mi ono spokoju. Wiedziałem, że Madina razem z dziećmi uciekła z Czeczeni. Uciekała tak jak wszyscy – od konfliktu, represji, łamania praw człowieka, od niewidzialnej wojny. To czego nie wiedziałem natomiast, to że Madina uciekała również od przemocy domowej. Mąż Madiny w wyniku wielu bezpodstawnych aresztowań i represji reżimu Kadyrowa popadł w nałogi i sam stał się przemocowym człowiekiem. Moment kiedy dzieci zadały pytanie, kto zagra ojca, był momentem kiedy zdałem sobie sprawę, tak bardzo dobitnie, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna, pozbawiona kontekstu opowieść o wojnie. Że zawsze, nawet ubrana w szaty metafory, czerpie z czyichś doświadczeń i traum. I jak się okazało w przypadku naszego filmu, ich źródło nie mogło być już bliżej, bardziej namacalne. I choć mogę mówić tylko za siebie, to myślę, że dało się wyraźnie odczuć, że ta świadomość przenikała przez cały zespół na planie. Jesteśmy bardzo wdzięczny rodzinie Madiny za ten czas i to doświadczenie i za to jak z wielką otwartością i pogodą ducha z nami tworzyli ten film. I jeżeli jest gdzieś siła tego teledysku, to myślimy, że właśnie w tym.
Hania i Dobrawa 26 maja 2021 roku podpisały kontrakt z Deutsche Grammophon, niedługo po zakończeniu pracy nad albumem "Inner Symphonies". Longplay ukazał się 21 lipca 2021 roku.
Po remiksie "Chodź, chodź, chodź" i doskonale przyjętym coverze piosenki O.N.A "Kiedy powiem sobie dość" przyszedł czas na całkowicie premierowe nagranie od Rosalie. "Potrzeba skał" to utwór wyprodukowany przez Marcina Makowca i Michała Lange (czyli duet Martin Lange), który powstał w trakcie pracy nad albumem "IDeal". Nagraniu towarzyszył jeden z najciekawszych procesów twórczych dla samej wokalistki. Praca nad utworem w tym przypadku rozpoczęła się od melodii i wielogłosów wymyślonych przez Rosalie., a nie jak dotychczas, na bazie samego bitu. W ostatniej fazie utwór dopełnił gość.
- Od początku zależało mi, żeby ta piosenka była zaśpiewana w duecie - zapowiada Rosalie. - Bardzo się cieszę, że udało się nagrać utwór z Królem. Tekst do "Potrzeba skał", powstał we współpracy z Arkiem Sitarzem, z którym już niejednokrotnie mieliśmy okazję współpracować. To jeden z nielicznych tekściarzy, którzy w tak umiejętny sposób potrafią zachować całkowicie melodie, która w tym wypadku była esencją piosenki.
Za reżyserię klipu odpowiadają DMTN, czyli Dawid Misiorny i Tymon Nogalski. Teledysk inspirowany był takimi filmami jak "Na srebrnym globie" A. Żuławskiego, "Satyricon" F. Felliniego, "Siódma pieczęć" I. Bergmana czy wczesnymi kolekcjami mody Issey Miyakiego. Zdjęcia nakręcone zostały w okolicach postapokaliptycznych obszarów Puszczy Noteckiej i Borów Tucholskich, przez które w przeszłości przeszła nawałnica. Za zdjęcia odpowiedzialna jest Barbara Kaniewska, za kostiumy Ola Kot, a za choreografię Bartłomiej Gąsior. Ambicją twórców było zrobienie obrazu baśniowego - na skraju estetyki musicalu przygodowego w stylu "Czarnoksiężnik z krainy Oz", opery leśnej, a niskobudżetowego kina sci-fi.
"Potrzeba Skał" to początek końca celebracji albumu "IDeal", który ukazał się nakładem Def Jam Recordings Poland w marcu 2020 roku. Fanów artystki czeka jednak jeszcze kilka spotkań z tym materiałem na żywo. Szczegóły trasy koncertowej poznamy w ciągu kilku najbliższych dni.
Producentami świeżej współpracy są Murat Tekin i Borat Berkin Laleli, a teledysk do utworu wyreżyserował Melih Kun. Do nagrania powstał teledysk, który można obejrzeć poniżej.
Lil Zey to turecka piosenkarka, raperka i DJka. Po ukończeniu Berklee College of Music w Bostonie, przeniosła się do Atlanty w stanie Georgia gdzie odbyła staż w dziale A&R w RedZone Entertainment u zdobywcy nagrody Grammy, producenta płytowego, Tricky'ego Stewarta i Teriusa "The Dream" Nasha. Podczas pobytu w Atlancie, Lil Zey rozpoczęła także swoją karierę DJki. Po podpisaniu kontraktu z Universal Music Turkey, Lil Zey wydała z sukcesem kilka singli, a następnie połączyła siły z uznanym raperem Luciano w utworze "Elmas", który w dniu premiery został odsłuchany ponad milion razy i znalazł się na szczycie list przebojów zarówno w Niemczech jak i Turcji. Lil Zey wkracza teraz na międzynarodową scenę muzyczną i przygotowuje się do wydania kolejnych międzynarodowych projektów.
Piosenkarka i autorka tekstów, której styl - balansujący między mainstreamem, a undergroundem - bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. "Enuff EP" i album "Flashback" oraz wspólne nagrania z Taco Hemingway'em, Tym Typem Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz 'N Dogz. W marcu 2020, nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album "IDeal". Krążek został wyróżniony nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Soul, R&B, Gospel.
Wianki w sierpniu? Tego jeszcze nie było! Wyjątkowe daty, ale też wyjątkowe miejsce: park im. Henryka Jordana. A to wszystko w ramach wydarzenia, które zdominuje kulturalny sierpień w Krakowie, czyli Kraków Culture Summer. Tegoroczne Wianki odbędą się w dwóch odsłonach. Pierwsze koncerty już 13 sierpnia, a na scenie debiutów zagrają lokalni artyści. O godz. 17.00 rozpocznie Atlantyda La5er x ZUZA BAUM – ich koncert to ponadgodzinna prezentacja autorskich kompozycji zespołu. Rapująca i śpiewająca frontmanka, elektryzujące, loopowane partie fletów i saksofonu oraz synthowa wibracja to charakterystyczne elementy ich muzyki.
W ten sam dzień zagrają także Rycerzyki, zespół tworzący melodyjną, melancholijno-ekstatyczną muzykę wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu i nawiązującą do klimatu lat 80., oraz the Afronauts łączący to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Na zakończenie wiankowych koncertów 13 sierpnia rozkołysze nas Silent Disco, które stało się już nieodzownym punktem harmonogramu Wiankowych celebracji. Program tradycyjnie przygotował ceniony festiwal Unsound, na którego zaproszenie zagrają najważniejsze postaci lokalnej sceny klubowej. Na jednym z kanałów wystąpią Olivia i Charlie, specjalistki od analogowej muzyki tanecznej: house'u, techno, electro i italo disco. Na drugim - Daniel Drumz i Semprey, których eklektyczne poszukiwania sięgają od house'u po różne odmiany basowej muzyki ze świata.
Kolejna odsłona Wianków na Kraków Culture Summer odbędzie się 27 sierpnia. Tego dnia na scenie pojawią się ogłoszeni już wcześniej Beata i Bajm, BOKKA, Izzy and the Black Trees, a także KARAŚ/ROGUCKI i SMOLIK // KEV FOX. Tuż przed gwiazdą wieczoru na scenie pojawi się także zwycięzca konkursu Twoje pięć minut organizowanego przez głównego partnera medialnego Kraków Culture Summer - RMF FM. Duet wokalisty Comy i znanego z the Dumplings Kuby Karasia pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności ich macierzystych składów. Zadebiutowali w ubiegłym roku albumem „Ostatni bastion romantyzmu”, mocno zaznaczając swoją obecność na lokalnym rynku muzycznym. Z kolei zespół SMOLIK // KEV FOX to skład koncertowy zapoczątkowany wspólnym albumem polskiego producenta, kompozytora i multiinstrumentalisty Smolika i brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora Keva Foxa. Ich muzyka to eklektyczne połączenie brzmień gitar i syntezatorów.
Utwór "Con Moto" ukazał się 16 lipca. Teledysk do tego utworu, który nakręcono w jednym z najstarszych teatrów w Polsce, Starym Teatrze w Krakowie, pojawi się 21 lipca 2021 roku. Nagranie zapowiada płytę "Inner Symphonies".
Motywem przewodnim albumu jest nadzieja. Zwłaszcza podczas blokady spowodowanej pandemią, Hania i Dobrawa wspierały się wzajemnie i motywowały zarówno jako przyjaciółki, jak i muzyczne partnerki.
- Pamiętam, jak Hania wspomniała mi, że jej babcia mówiła: "Wiosna nadejdzie, to pewne". Świat wydawał się rozpadać, kiedy zaczynałyśmy pracę nad tym albumem, ale miałyśmy nadzieję na lepszą przyszłość - wspomina Dobrawa Czocher. - Bardzo dobrze było mieć po swojej stronie Deutsche Grammophon i czuć wsparcie tego zespołu. To dało nam swobodę rozwijaniu naszej muzyki.
Praca nad "Inner Symphonies" zaczęła się od rozmów przez internet, a potem, gdy mogły wreszcie spotkać się w Gdańsku, ruszyła spontanicznie. Z wymiany pomysłów oraz licznych improwizacji, będących podstawą do budowania poszczególnych utworów wyłonił się ostateczny kształt artystyczny albumu.
- Miałyśmy dużo czasu na rozmowy, na pytania, czego tak naprawdę teraz chcemy, czym jest dla nas muzyka. Ten czas był dla nas naprawdę cenny. Miałyśmy też dużo zabawy. Ćwiczyłyśmy jogę i chodziłyśmy na spacery po lesie - dodaje Dobrawa.
Ich miłość do świata natury znajduje swoje odzwierciedlenie w albumie, wraz z motywami przyjaźni i nadziei. Kontrastujące utwory współgrają ze sobą, tworząc unikalny, introspektywny świat dźwięków, od powolnego, tajemniczego piękna "Whale's Song" po zawrotny ruch "Con Moto", którego niespokojną energię potęguje delikatna melodia, wyłaniająca się spośród motorycznych przebiegów partii fortepianu i wiolonczeli.
"Con Moto" (ruchliwie, żywo), jak sama nazwa wskazuje, była naszą próbą wyobrażenia sobie siły, którą ucieleśnia każda żywa materia. Powtarzające się rytmy partii instrumentalnych, ich pulsacja, energia i dynamika były naszymi narzędziami do stworzenia tego utworu. Szczególnie interesujące było skomponowanie czegoś, co tak bardzo kontrastowało z sytuacją, w jakiej wszyscy byliśmy podczas lockdownu. "Con Moto" jest zatem również naszą odą do wolności.
Hania i Dobrawa podpisały kontrakt z Deutsche Grammophon 26 maja 2021 roku, niedługo po zakończeniu pracy nad albumem "Inner Symphonies".
Nagrania utworów do albumu "Inner Symphonies" odbyły się w gościnnych wnętrzach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Hania Rani urodziła się w Gdańsku w 1990 roku, a grę na fortepianie klasycznym rozpoczęła w wieku 7 lat. Już cztery lata później rozpoczęła eksperymenty z nowymi stylami muzycznymi, stało się to po poznaniu Dobrawy Czocher w szkole muzycznej. Później naukę kontynuowała w Warszawie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Studia podyplomowe w Berlinie pozwoliły jej zanurzyć się w twórczości kompozytora, wykonawcy i producenta Nilsa Frahma oraz innych pionierskich twórców. Nad utworami na swój debiutancki album pracowała podczas pobytu na Islandii, w 2017 roku. Album nazwała Esja, od wulkanicznego pasma górskiego w pobliżu Reykjavíku. Album zebrał entuzjastyczne recenzje, zaowocował serią koncertów w Europie i Japonii oraz zainspirował dziennikarza radiowego Marka Colesa do prezentacji Hani podczas jednej z jego audycji Profile w BBC Radio 4. Jej najnowszy solowy album, Home, został wydany w maju 2020 roku.
Urodzona w 1991 roku w Tczewie, około 30 kilometrów od Gdańska, Dobrawa Czocher pierwsze lekcje gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Po ukończeniu nauki w Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w Niemczech została członkiem Orkiestry Filharmonii Szczecińskiej. Poza działalnością orkiestrową i kameralistyczną kontynuuje twórczą pracę w Warszawie, między innymi z Hanią Rani.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Kamp! Hot dance party - Festiwal Łódź Czterech Kultur w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Click HERE to go back to the mobile version of the site